2006


13376322

LF06L04 - Trimdas latviešu kultūras saglabāšana videofilmās un DVD


2014-07-25


LATV darbinieki vēlās pateikties par atbalstu sakarā ar projektu Trimdas latviešu kultūras saglabāšana videofilmās un DVD, Ziemeļamerikā no 1979-1990.

Esam ievadījuši datu bāzē informāciju par vairāk nekā 900 videolenšu filmējumiem uzņemti starp 1979. un 1991. gadu, un svarīgākās lentes esam pārlikuši digitālā formātā. Tur atrodās simtām stundu materiāls.  Sevišķi vecās 3/4" formāta lentes bija svarīgas, jo tā aparatūra kļūst nepieejama, un mums pašiem gāja ļoti grūti saglabāt “tīrus” ierakstus. Digitālie ieraksti sākumā plānoti bija MiniDV lentēs, bet pēdējā laikā arī liekam uz cietiem diskiem (Hard Drives) un, drošības pēc, uz dvd diskiem.

Apmēram 16 dvd diskus esam nogādājuši Okupācijas muzejam Rīgā. Galvenokārt tur atradās acu liecinieku vēsturiski nozīmīgas atmiņas, bet arī bija referāti un piemiņu sarīkojumi.

Arī atjaunojām vai pārtaisījām vecas kultūrvēsturiskas programmas, lugas, koncertus utml. LATV noziedo Lat. Fondam 11 dvds, jo gribējām parādīt Jums dažādību. Ja Fondam nav vietas arhīviem, varēsim aizsūtīt uz ārzemju latviešu muzeju Latvijā.

Paldies vēlreiz par atbastu mums un par Fonda darbu kā tādu.

Patiesā cieņā,
Jānis Valdmanis
LATV (Latviešu video studija un bibliotēka Kanadā) vadītājs.....   un LF dalībnieks!     Atpakaļ