2019. gada Lielie projekti


113058

LF19L10 Izstāde “Nyet, nyet, Soviet”
13.04.2019


LF19L10 Izstāde “Nyet, nyet, Soviet” $9,700

2020. gada pavasarī un vasarā muzejs “Latvieši pasaulē” Rīgā atvērs izstādi “Nyet, Nyet Soviet!”, par latviešu pretpadomju demonstrācijām trimdā. Izstāde stāstīs par demonstrāciju organizēšanu, piedalīšanos un pārdzīvojumiem no dalībnieku skatapunkta un par visnozīmīgākām demonstrācijam, izmantojot priekšmetus, fotogrāfijas, tekstus un multimediju interviju fragmentus.  Izstādes "Nyet, Nyet, Soviet!" mērķi ir vērst Latvijas sabiedrības, it sevišķi jauniešu un skolēnu uzmanību uz politiskās cīņas norisēm trimdā ārpus Latvijas, iedrošinot lielāku Latvijas iedzīvotāju līdzdalību un aktivitāti politiskos un sabiedrības procesos.

Izstādes centrā tiks izstādīta Jura Bļodnieka “pretpadomju demonstrāciju automašīna”, Chrysler Valiant 1971, kuru pazīst daudzi latviešu demonstrāciju dalībnieki Ziemeļamerikā.  Izstādes satura pamatā būs intervijas un informācija, kas tika savākta veidojot “Latvieši pasaulē” muzeja grāmatu “Nyet, Nyet, Soviet!”.  Ir iecerēts, ka izstādē tiks iekļauti arī priekšmeti un liecības no igauņu un lietuviešu diasporas, un ka pēc izstādīšanas Rīgā, tiks meklētas iespējas izstādi izrādīt pārējās Baltijas valstīs.

LF finansējums: $9700 (Satura veidošana, Interviju filmēšana un montāža multimēdiju ekrāniem, Izstādes mākslinieks, Izstādes ražošana, apgaismošana, uzbūve)          

Projektu piesaka Marianna Auliciema kurai ir augstākā izglītība antropoloģijā un muzeoloģijā, un viņa ir strādājusi kā kuratoru palīdze lielajos Austrālijas muzejos - Museum Victoria (Imigrācijas Muzeja filiālē) un Kvīnslandes muzejā.  . Muzeja “Latvieši pasaulē” (LaPa) pēdējie nozīmīgākie projekti: “Stāstu sega Latvijai” (2018); izstāde "Es (arī) esmu latvietis" (2018);  grāmata “Nyet, Nyet Soviet --stāsti par latviešu politiskajām demonstrācijām trimdā”.
      Atpakaļ