Mazie projekti


13379120

LF17M23 Auditorijas piesaiste mūsdienu latviešu mūzikas vērtībām
2017-02-02


Projekta mērķis ir latviešu publikas un Latvijas ārzemju viesu piesaiste paliekošām 21. gs. kultūras vērtībām, atklājot Latvijas mūzikas, multimediju mākslas un muzikoloģijas kultūrtelpas radošo bagātību un rosinot interesi par jaunradi un ieguldījumu turpmākā kultūras attīstībā. Projekta mērķauditorija ir jaunieši un pieaugušie, kuri izmanto mūsdienu tehnoloģijas, seko līdzi jaunumiem interneta resursos. Paredzamais apjoms ir 75 000 apmeklējumu/skatījumu mēnesī, bet visa projekta ietvaros apmeklējumu skaits varētu sasniegt ap 1 milj. auditoriju (interneta portāla "Satori.lv" dati). Katram jaundarbam īpaši veidotais video klips un komunikācija ar auditoriju tai ērtā un mūsdienīgā saziņas platformā – internetā - sekmēs plašākas auditorijas piesaisti mūsdienu latviešu mūzikai, ieinteresēs sekot līdzi mūzikas kultūras dzīvei, spilgtu latviešu personību gaitām un sekmēs pilnīgāku koncertzāļu aizpildījumu citos koncertos. 
 
No LF pieprasa $2 000 (Honorārs atskaņotājmāksliniekiem par skaņdarba iestudēšanu un ieraksta veidošanu - $800 (daļa no $12 083 kopsummas); 12 populārzinātnisku rakstu tulkojums uz angļu valodu -$600 (daļa no  $1283 kopsummas, Muzikologa honorārs 12 populārzinātnisku rakstu izveidošanai $600 (daļa no $1 283 kopsummas; Mēģinājumu telpu īre Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (kopējais īres apjoms ir 48 stundas) - $770)
 
Projektu piesaka Andrejs Osokins, pasaules nozīmīgāko starptautisko pianistu konkursu – A. Rubinšteina konkursa Telavivā, M. Longas un Ž. Tibo konkursa Parīzē, Līdsas konkursa un Karalienes Elizabetes konkursa Briselē laureāts. Pasaulē pieprasītākais latviešu pianists regulāri uzstājas leģendārās Eiropas koncertzālēs, piemēram, Berlīnes filharmonijā, Konzerthaus Berlin, Alte Oper zālē Frankfurtē un La Verdi zālē Milānā. Latvijas Lielās Mūzikas Balvas 2008 laureāts koncertējis kopā ar neskaitāmiem orķestriem, tostarp Beļģijas Nacionālo simfonisko orķestri, orķestri Kremerata Baltica, Francijas Radio filharmonijas orķestri, Hallé simfonisko orķestri, Braitonas filharmonijas orķestri, Dublinas Nacionālo simfonisko orķestri, sadarbojoties ar mūsdienu spožākajiem diriģentiem. 

     Atpakaļ