Lielie projekti


13379109

LF17L01 TILTS-Medību Pils
2017-02-02

TILTS ir aicinājis Valmieras Drāmas Teātri ar H. Gulbja lugu "Medību pils" viesturnejā 2017.g. septembrī apciemot 15 ASV latviešu centrus. Izrādes dalībnieki būs pieci izcili aktieri un režisors. Cieši sadarbojoties ar lokālajiem izrāžu rīkotājiem un koordinējot izrādes ar viņu sabiedriskajiem kalendāriem, sagaidām, ka izrādes varētu piesaistīt ap 1,500 skatītāju. Īsumā lugas sižets ir sekojošs: Mežā medību pilī vientulībā dzīvo mate (Anna) un meita (Lauma). Lauma ir atteikusies no sapņa par studijām Rīgā, lai palīdzētu mātei saimniecībā. Sieviešu dzīvēs ienāk trīs vīrieši: Arnis (jauns mežsaimniecības palīgstrādnieks), un divi tūristi no Rīgas - Egīls un Induls, kuŗi kādā ziemas vakarā lūdz naktsmājas. Satiktie vīrieši un viena iedvesmojoša nakts saruna un tam sekojošās mīlestības vēstules ar Egīlu liek Laumai no jauna sapņot par studijām Rīgā. Sapņi atkal šķiet reāli un piepildāmi, tāpēc viņa nolemj mainīt savu dzīvi un iekaŗot nesasniedzamo pilsētu.Vai izdosies un ko teiks mate?

Lasīt vairāk ...


13379103

LF17L07 Apgaismojums tautas deju lieluzvedumam XIV Vispārējos Latviešu Dziesmu un Deju Svētkos ASV
2017-02-02

Tautas deju lieluzvedumu vadīs Astrīda Liziņa ar Filadelfijas Dzirksteles dejotāju palīdzību. Lieluzvedums būs 2017.g. 2. jūlijā Royal Farms arēnā Baltimorā. Lieluzvedumā piedalās dejotāji no dažādām paaudzēm un visām pasaules malām. Dalībnieki ir pieteikušies no ASV, Kanādas, Latvijas, Īrijas. Lieluzveduma tēma ir Dejā uz Latvijas simtgadi - dejās parādīsim tautas deju attīstību/maiņu 100 gados, no brīvās Latvijas laikiem, trimdas un tagadējās Latvijas un diasporas. Apgaismojums tautas dejām ir ļoti svarīgs. Tas izceļ un parāda krāšņos tautas tērpus un publika var izbaudīt raitos deju soļus un veidotos rakstus.

Lasīt vairāk ...


13379093

LF17L17 Imanta Ramiņa bērnu operas "Lakstīgala" PIRMUZVEDUMS un izrādes Latvijā
2017-02-02

Projekta mērķis ir radīt mākslinieciski augstvērtīgu un spilgtu operas izrādi bērniem latviešu valodā. Mērķauditorija ir bērni un jaunieši vecumā no 5 līdz 15 gadiem, ģimenes, mūzikas skolu audzēkņi un citi interesenti gan Rīgā, gan citās pilsētās. Nozīmīgu ieguldījumu šis iestudējums dos jauno mūziķu izaugsmē, jo galveno lomu - Lakstīgalu saskaņā ar komponista ieceri izpildīs Rīgas Doma meiteņu koris TIARA un 20 konkursa kārtībā izvēlētas dziedātājas no visas Latvijas. Koristēm tiks dota iespēja pilnveidot savas muzikālās un skatuviskās dotības izcilu profesionāļu vadībā, kuri strādās gan pie inscenējuma radīšanas, gan darbosies meistarklasēs ar jaunajām dziedātājām. TIARAS sastāvā ir Rīgas Doma kora skolas audzēknes, kas nākotnē veidos jauno mūzikas profesionāļu paaudzi, tādēļ katrs radošais projekts ir investīcija mūziķu profesionālajā attīstībā. No LF pieprasa $10000 (Latviešu fonda atbalsts 10000 USD - segtu atlikušo daļu orķestra mūziķu atalgojumam (daļa nāk no LDz un daļa no LNO Ģildes) Aira Birziņa, Valdes locekle Rīgas Doma meiteņu kora biedrība Diriģente AIRA BIRZIŅA (1968) absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kordiriģēšanas nodaļu, Edgara Račevska, Ivara Bērziņa klasi(1992) un Imanta Kokara klasi(1995). Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģente, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētā profesore, LNKC koru nozares padomes eksperte, Valsts Kultūrkapitāla fonda Tradicionālās kultūras nozares eksperte. A.Birziņa ir vairāku nozīmīgu kormūzikas svētku un izglītības programmu iniciatore un organizatore. Kopā ar koriem guvusi uzvaras starptautiskos koru konkursos. Regulāri vada meistarklases un kursus, uzstājas lekcijās, semināros un konferencēs Latvijā un ārvalstīs. Apbalvota ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas prēmiju, 2015.gadā iecelta par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieci, kā arī apbalvota ar Rīgas Domes balvu „Baltais zvirbulis”.

Lasīt vairāk ...